STYROPIAN EPS - Parking

Zazwyczaj mówiąc o izolacji cieplnej jakieś przestrzeni mamy na myśli mieszkania i domy. Co jednak z przestrzeniami takimi, jak na przykład wielopoziomowe parkingi, które również mogą takowej wymagać, ale ze względu na swoją specyfikę standardowy styropian EPS stosowany w podłogach i ścianach nie wystarczy?

Przede wszystkim wytrzymałość

W przypadku parkingów siłą rzeczy obciążenie powierzchni będzie znacznie większe, aniżeli w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, czy nawet podłóg w centrach handlowych, gdzie nacisk generuje znacznie więcej osób. Trudno to porównywać z sytuacją, gdy źródłem oddziaływania jest – tak jak na parkingach – ciężar samochodu. Przekłada się to na oczekiwane parametry używanych w izolacji płyt styropianowych. Pytanie brzmi: jak bardzo?

Jeżeli chodzi o wytrzymałość na zginanie, czy zgniatanie, warto szukać styropianu EPS o odporności na poziomie 200 kPa lub większej. Zwróć przy tym uwagę, że zgniatanie i zginanie to dwa różne współczynniki i należy zweryfikować je odrębnie.

Niezależnie od powyższych parametrów, koniecznie trzeba sprawdzić także zakres deklarowanego przez producenta styropianu obciążenia, jakie płyta może wytrzymać. Zazwyczaj jest ono wyrażane w kilogramach na metr kwadratowy, a konkretny poziom najlepiej ustalać w zależności od tego, w jakim miejscu ma się styropian znaleźć i jakie realne obciążenie przewidujemy (na dużych parkingach intensywność oddziaływania na podłoże będzie zdecydowanie większa).

Nie tylko parkingi

Styropian EPS dedykowany dla parkingów z powodzeniem może znaleźć zastosowanie również w innych miejscach, spośród których najbardziej oczywistym będą rzecz jasna garaże. Ale nie tylko one. Płyty EPS typowe typowe dla parkingów sprawdzają się też w halach przemysłowych i powierzchniach magazynowych, w których mogą znaleźć się ciężkie kontenery, skrzynie, czy zbiorniki – nie wspominając o wózkach widłowych, które także mogą stanowić mocno obciążający czynnik wpływający na płyty styropianowe EPS znajdujące się w podłodze.

W każdym z tych przypadków warto zweryfikować, jak gruba i wytrzymała izolacja będzie potrzebna. Nie wiesz jak to zrobić? Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy.

 

Parking

Styropian EPS 150-035 PARKING (grubość od 1 cm do 20 cm)

Styropian EPS 150-035 PARKING (grubość od 1 cm do 20 cm)
Styropian EPS 150-035 PARKING (grubość od 1 cm do 20 cm)
  • Wsp. przewodzenia ciepła 0,035 [W/(mK)]
  • Wytrzymałość na zginanie ≥ 200 kPa
Cena: 154,98 zł Paczka (netto: 126,00 zł )

Styropian EPS 200-036 PARKING (grubość od 1 cm do 20 cm)

Styropian EPS 200-036 PARKING (grubość od 1 cm do 20 cm)
Styropian EPS 200-036 PARKING (grubość od 1 cm do 20 cm)
  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λD): 0,035 [W/(mK)]
  • Wytrzymałość na zginanie ≥ 250 kPa
  • Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu ≥ 200 kPa
  • Dopuszczalne obciążenie użytkowe 6000 kg/m2
Cena: 166,05 zł Paczka (netto: 135,00 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl