Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Paca do styropianu

Produkt dostępny w dużej ilości

Paca do styropianu

 

Termoizolacja lub termomodernizacja budynków to warstwa, która powinna chronić budynek przez wiele lat. W dobie szybujących cen ogrzewania i energii właściwe zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła staje się najlepszą inwestycją. Oprócz wysokiej jakości materiałów, podczas układania izolacji, konieczne są umiejętności i skuteczne narzędzia. Jednym z nich jest paca do styropianu wykonana ze styropianu. Stosuje się je m.in. do wygładzania i zacierania warstw tynku zewnętrznego lub innych mas budowlanych oraz do ścian wykończonych styropianem EPS lub styrodurem (XPS).

 

Paca do zacierania tynków i gładzi na styropianie

Pace do styropianu stosuje się często podczas ocieplania elewacji, na których położony jest styropian fasadowy. To praktyczne narzędzie do wygładzania, wyrównywania i zacierania tynków, gładzi, klejów oraz innych materiałów budowlanych związanych z izolacją. Jest lekkie i proste w użyciu. Z powodzeniem można stosować je też do wygładzania mas na ścianach wewnętrznych. Mimo niewielkiej wagi i wykonania ze styropianu, to narzędzie bardzo trwałe i wielokrotnego użytku.

 

Paca do szlifowania styropianu

To rodzaj pacy szlifierskiej wykończony metalową tarką lub blachą z dziurkami. To narzędzie, które ma wiele nazw. Nazywana jest także tarką do styropianu, zdzierakiem lub pacą przelotową. Pace szlifierskie są przydatne przede wszystkim podczas wykańczania warstw izolacji ze styropianu. Pozwalają szybko wyrównać powierzchnię styropianu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania mostków termicznych, a ponadto można zwiększyć też przyczepność siatki do styropianu i innych warstw. Paca szlifierska do styropianu może służyć też do zmatowienia styropianu przed nałożeniem na niego warstwy kleju.

 

Jak wybrać dobrą pacę do styropianu?

Paca do styropianu to lekkie i proste w produkcji narzędzie, które jest dostępne w każdym sklepie. Najważniejszym parametrem jest oczywiście trwałość. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy paca jest solidnie wykonana i nie ma wad technicznych. Kolejnym aspektem jest waga – szybka i sprawna praca wymaga lekkiego narzędzia, które dobrze leży w dłoni. Standardowym rozwiązaniem jest uchwyt wykonany ze styropianu. Pace tego typu mają jednolitą strukturę – uchwyt ze styropianu nie jest montowany osobno i stanowi całość z blatem. Zapewnia to pacom ze styropianu duża większą trwałość. Na rynku są także pace styropianowe z uchwytem wykonanym z tworzywa sztucznego, które zapobiega przesuwaniu się pacy w dłoni podczas pracy.

 

Inne rodzaje pac budowlanych

W sklepach można znaleźć inne rodzaje pac budowalnych, które mają szczególne przeznaczenie. Różnią się one od siebie przede wszystkim tworzywem, z którego wykonano blat.

  • Pace budowlane metalowe – to najczęściej występujące pace, które służą do nakładania tynków, gładzi oraz wyrównywania ich powierzchni. To jedno z najpopularniejszych narzędzi w budownictwie.
  • Pace glazurnicze – mogą mieć metalowy blat zakończony zębami, które służą do nakładania klejów i zapraw pod płytki. Pace glazurnicze z podkładem wykonanym z gąbki lub gumy służą natomiast do wykańczania fug lub wcześniej położonych zapraw.
  • Pace szlifierskie – to pace wykończone papierem ściernym lub specjalną siatką, które służą do szlifowania powierzchni różnego typu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl